Gdzie ogłaszać się, by dotrzeć do jak największej grupy klientów?

Sposobów mamy naprawdę bardzo wiele, wszystko zależy od tego czy jesteśmy zdeterminowani do sprzedaży, czy potrzebujemy szybko gotówki oraz czy chcemy zainwestować w ogłoszenie.

My zdecydowanie polecamy w pierwszej kolejności internet i portale ogłoszeniowe, na których jest tysiące ogłoszeń. Trzeba tylko wiedzieć jak stworzyć skuteczne ogłoszenie, by sprzedać nieruchomość.

Większość portali posiada opcje wyróżnień na tablicy, można podbijać te ogłoszenia docierając do większej grupy klientów. Ceny za wystawienie ogłoszenia w internecie wahają się w przedziale 50-100zł na 14-30 dni.

Jeżeli nie mamy czasu lub jesteśmy za granicą pozostaje nam wsparcie biur nieruchomości, których stawki nie są małe. Są to kwoty  2-3% netto od wartości nieruchomości. Jeżeli wartość naszej nieruchomości wynosi ok. 150 tyś. to kwota prowizji dla biura nieruchomości może wynieść 3700zł – 5500zł brutto.

Możemy zastanowić się nad tańszą formą reklamy:
–  ogłoszenie papierowe na tablicy ogłoszeń w obszarze naszej nieruchomości,

–  w niektórych marketach znajdują się tablice wewnętrzne na ogłoszenia,

– warto zamieścić link do gotowego ogłoszenia na swoim profilu facebooka, następnie dodatkowo poprosić znajomych o udostępnienie Waszego posta,

– jeżeli obok nieruchomości znajduję się ruchliwa ulica warto pomyśleć o banerze na balkonie, oknie lub na płocie. Koszt takiego banneru o wymiarach 3m x 1m  waha się ok.  50 – 200zł brutto.

 

Jednak w dzisiejszych czasach zdecydowanie rządzi internet i najpierw tam należy umieścić ogłoszenie.